Herní série Lenovo Legion

superlevnapc

Legion má nakročeno s velkým potenciálem...

 

Série Legion od Lenovo se zaměřuje na herní fanoušky. První počítač z konceptu Legion byl uveden do prodeje v roce 2017. Jednalo se o variatny Y520, Y720 a nejvíce výkonný model Y920, stavěný s procesory Intel 7th Generation Quad-Core i7 – 7820HK a Nvidia GTX 1070.

 

Legion řada ,,Y’’ – herní notebooky

Legion řada ,,T’’ – herní stolní počítače

Legion řada ,,C’’ – Cube provedení, kompaktní modely herních PC

 

 

 

V roce 2018 představilo Lenovo další tři nové modely herních notebookůY530, Y730 a Y700. Ty prošly nejen úpravou hardwareových komponent, ale zejména po designové stránce se koncept Legion stal nejatraktivnější volbou na trhu. Dalo by se říct, že výrobce svými slovy: ,,Stylové z venku, nelítostné uvnitř.’’, jej celkem vystihl. V témže roce na trh Lenovo uvedlo řadu ,,T’’ s modely T530 a nejvýkonějším modelemT730, a řadu ,,C’’ kompaktních herních PC pod názvem C530 a C730.

 

superlevnapc.cz

 

Zůstane v paměti.

 

Atraktivní vzhled je z velké míry otázkou osobních preferencí každého z nás, ať už se to týká čehokoliv. I zde se najdou odpůrci, kteří tvrdí, že řada ,,T’’ stolních počítačů z konceptu Legion spíše přípomíná přenosný teplomet. To způsobuje především červené světlo za mřížkou. Řada ,,C’’ sklízí často posměch, protože připomíná fritézu. V našem pohledu se však jedná o velice moderně vypadající počítače, u kterých už na první pohled poznáte, že objevovat jeho limity bude spíše zábava, než rutina. Každý počítač má laserem vytvarované šasí, které perfektní lícuje, elegantní LED osvícení, stylový design, a hlavně ukrýají vysoký výkon.

 

V roce 2020 Lenovo představilo další tři modely, tentokrát s označením 3, 5 a 7, ta je v nejvyšší specifikaci.

 

 

 

Konektivita

 

Co se týče vstupů/výstupů, nalezneme zde samozřejmě nejvíce USB 3.0 a 2.0 výstupů, dále vstupy na mikrofon a reproduktory. Pokud máte starší myš/klávesnici, rychle si případně sežeňte redukci, nebo se připravte na zklamání, jelikož starší PS/2 porty už tu nenajdete. Grafické výstupy tu máme HDMI, či DisplayPort. Nechybí samožřejmě konektor na LAN kabel. Na základní desce jsou také moduly Wi-Fi a některé také mají Bluetooth, což jednoznačně ulehčí různé úkony, ke kterým je tato konektivita potřebná. Na druhou stranu nejsou to nezbytné součásti herního PC, například online hry snad všichni hrají pevně připojení LAN kabelem.

 

 

LENOVO LEGION T530-28ICB 16GB NVIDIA RTX 2060 6GB

 

 

Procesor

 

Procesor Intel Core i5-9400 je navržen pro maximální zátěž a celodenní chod. Jedná se o perfektní šestijádrový procesor s frekvencí jader 2,9 GHz a díky patentované technologii Turbo Boost se při zapnutí režimu Turbo frekvence navýší až na 4,1 GHz. Hodnota PassMark je skvělých 959 a to jen potvrzuje kvalitu. Osvědčený výkon procesoru je dále doplněn 16 GB.

Grafická karta

 

Co je u herního počítače absolutně klíčové je grafická karta. Grafické karty GeForce RTX™ jsou poháněny architekturou grafických procesorů Turing a platformou RTX. Ta přináší až 6x větší výkon než grafické karty předchozí generace a přináší do tvých oblíbených her sílu ray-tracingu v reálném čase a umělé inteligence.

 

Grafický čip: GeForce GTX 2060 GTX

Velikost grafické paměti [MB]: 6000

Typ grafické paměti: GDDR5

Počet HDMI: 1

Počet DisplayPort: 3

 

 

Odkaz na článek Lenovo ThinkPad

 

Publikováno: 17.01.2021, 14:19 Komentáře(0)
12 měsíční záruka, aneb 3 výhody pro naše zákazníky

17.01.2021, 13:58

12 měsíční záruka, aneb 3 výhody pro naše zákazníky

Jedním z rozhodujících faktorů při výběru elektroniky by měl být ověřený prodejce. Tím máme na mysli výsledky nezávislých anket uživatelů internetových obchodních tržišť typu zbozi.cz, heureka.cz, apod.

Napište komentář


Načítám, prosím vydržte...

Používáním našeho webu souhlasíte s používáním cookies ve vašem prohlížeči. Více informací

Souhlasím